Egipt - Marsa Alam

Marsa Alam - jest najmłodszym kurortem wczasowym w Egipcie

 

Jest to miejscowość wypoczynkowa położona w południowo wschodniej części Egiptu. Tuż nad Morzem Czerwonym. Kurort ten powstał po tym jak szejk arabski kupił byłe lotnisko wojskowe i zbudował hotel w Marsa Alam. Obecnie w całej okolicy jest około 50 hoteli i cały czas są budowane nowe. Marsa Alam ma zupełnie inny charakter niż Sharm El Sheik czy Hurghada. Praktycznie niezależnie do którego hotelu w Marsa Alam pojedziemy to będziemy ograniczeni tylko do jego terenu. Okolice Marsa Alam są dziewicze i praktycznie nie ma tutaj nic oprócz hoteli oddalonych od siebie od 1 do 10km. Hotele w Marsa Alam są nowe i mają wysoki standard – przeważnie 4 i 5 gwiazdek (i jest to standard bardziej zbliżony do tego europejskiego niż powszechnie znanego z Egiptu). W większości hoteli w trosce o jakość świadczonych usług jest zakaz dawania bakszyszu obsłudze.

Atrakcje
Największą zaletą Marsa Alam są przepiękne rafy koralowe. Każdy hotel ma prywatną rafę z dogodnym pomostem wysuniętym w głąb morza. Bez problemu spotkamy na tych wodach oprócz różnorodnych kolorowych ryb, także płaszczki i żółwie. Dodatkowo niektóre hotele są tak usytuowana, że plaże odwiedzają krowy morskie – dugongi i delfiny. Jeżeli ktoś się znudzi nurkowaniem i snurklowaniem na plażach hotelowych to bez problemu może się udać z jednym z wielu biur nurkowych (w tym polskim) na inne wody. Przewidziane są opcje zarówno dla amatorów (intro nurkowe) jak i dla certyfikowanych nurków.

Z Marsa Alam ze względu na jego położenie są organizowane wycieczki do Luksoru. Minusem jest to, że nie ma możliwości zobaczenia piramid, które znajdują się w zupełnie innej części Egiptu. Marsa Alam może być polecona przede wszystkim osobom, które uwielbiają spędzać czas w wodzie na podziwianiu raf lub opalania się na plażach, a przy tym cenią wysoki standard hoteli.

Marsa Alam pogoda

Informacje o pogodzie w Marsa Alam

 

Marsa Alam jest jedną z cieplejszych części Egiptu. W okresach zimowych temperatura powietrza wynosi ok. 23 stopni, a w miesiącach letnich ok. 35 stopni. Temperatura wody wynosi odpowiednio od 20 do 30 stopni.