Egipt - Hurghada (Hurgada)

Hurghada - jest jednym z największych kurortów w Egipcie

 

Hurghada jest miastem położonym we wschodnim Egipcie, nad Morzem Czerwonym. Dawniej było małą wioską rybacką, a dzisiaj jest jednym z największych ośrodków turystycznych w Egipcie.

Hurghada jest szczególnie atrakcyjnym miejscem dla zwolenników nurkowania. W pobliżu miasta znajdują się jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Dodatkową atrakcją dla profesjonalistów będzie możliwość eksploracji zatopionych wraków okrętów. Można również pojeździć na nartach i skuterach wodnych, a nawet pokierować motorówką. Dzięki położeniu Hurghady niejako w centrum Egiptu są z niej organizowane wycieczki zarówno do Kairu jak i do Luxoru.

Miasto jest podzielone na dwie części stara i nową. W starej – Al Dahar można udać się na tradycyjny egipski bazar. Znajdziemy na nim rękodzieła, ozdoby, złoto, srebro, przyprawy, pamiątki, itp. Dahar pokaże nam jak wygląda tradycyjny, codzienny Egipt.
Centrum Hurghady stanowi dzielnica Sakkala. Jest to nowsza część miasta i składa się głównie ze sklepów, restauracji i hoteli. Oprócz lokalnych restauracji egipskich znajdziemy tutaj też takie masówki jak KFC, czy Mc Donald’s.
Kolejną część Hurghady stanowią oddalone od centrum hotele. Do miasta dostaniemy się lokalnym transportem za symboliczną opłatę. Przy hotelach zazwyczaj funkcjonują niewielkie sklepiki z pamiątkami.

Hurghada pogoda

Informacje o pogodzie w Hurgada'dzie

 

Hurghada jest położona tak jak reszta Egiptu w strefie zwrotnikowej suchej. Temperatury powietrza w miesiącach zimowych wynoszą od 23 stopni, a wody ok. 21 stopni. W miesiącach letnich temperatury powietrza oscylują w granicach 35 stopni, a wody 28 stopni.